צוות המרפאה - VClinic

צוות המרפאה כולל רופאות מומחיות בתחום ופיזיותרפיסטיות רצפת אגן


רופאות למחלות של הפות והנרתיק


פרופ' אחינעם לב-שגיא

אני גינקולוגית העוסקת בתחום דלקות הנרתיק ומחלות הפות (מחלות וולוו-וגינליות). תחום זה כולל בעיות שונות של איברי המין החיצוניים המתבטאות כגרד, כאבים, כאבים ביחסי מין, הפרשות ואי נוחות.

אני בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים. סיימתי את התמחותי במיילדות וגינקולוגיה בבית החולים הדסה הר-הצופים ב-2006. בין השנים 2006-8 השתלמתי בארצות הברית באבחון ובטיפול במחלות של הפות והנרתיק (מחלות וולוו-גינליות). במהלך התקופה שימשתי גם כעמיתת מחקר ביחידה לאימונולוגיה ולמחלות זיהומיות של המחלקה למיילדות וגיניקולוגיה ב-Weill Medical College של אוניברסיטת קורנל במנהטן, ועסקתי במחקר של מעורבות מערכת החיסון במחלות וולוו-וגינליות. מ-2008 אני רופאה במרכז בריאות האישה של שירותי בריאות כללית ברמת אשכול, ירושלים, וכן רופאה בכירה במחלקת נשים ויולדות בהדסה הר-הצופים.

אני עוסקת במגוון הבעיות הוולו-וגניליות, כולל מצבי כאב וגרד כרוניים, כאבים ביחסי מין, מחלות של עור העריה והפרשות נרתיקיות. במקביל לעבודתי הקלינית אני עוסקת במחקר, מרצה ומלמדת מתמחים בגיניקולוגיה וסטודנטים לרפואה. אני בעלת מינוי פרופסור חבר קליני מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.


ד״ר מיה רם וינר

נשואה לערן ואם ל-4 בנים, רופאה גיניקולוגית מומחית העוסקת בתחום מחלות הפות והנרתיק (מחלות וולוו-וגינליות) וכן בתחום גיניקולוגיה של ילדות ומתבגרות.

את לימודי הרפואה סיימתי בבית הספר לרפואה של הטכניון בשנת 2011. לאחר מכן התמחיתי בגיניקולוגיה ומיילדות בבית החולים ליס (איכילוב) בתל אביב. במהלך ההתמחות השלמתי השתלמות קלינית ומחקרית בבית החולים Sunnybrook ובמרפאת TRIO המסונפים לאוניברסיטת טורונטו שבקנדה. לאחר ההתמחות עברתי הכשרה בתחום הגיניקולוגיה של ילדות ומתבגרות והקמתי את מערך המרפאות המשולבות לטיפול בתחום זה בבית חולים איכילוב. אני חברה בוועד החברה הישראלית לגיניקולוגיה של ילדות ומתבגרות. בתחום האקדמי הייתי שותפה לכתיבת כ-60 מאמרים בעיתונות המקצועית וקיבלתי תואר מרצה בכירה מטעם הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. 

לכל אורך הקריירה המקצועית שלי נמשכתי לעסוק בתחום מחלות הפות והנרתיק בעקבות חשיפה למטופלות רבות הסובלות מתסמינים כגון גרד, כאבים, הפרשות, אי נוחות, וכאבים ביחסי מין. תשוקתי לכך הופיעה מתוך רצון לסייע לנשים באבחנה וטיפול בתחום מאתגר זה הסובל תכופות מתת אבחון וטיפול. בשנים האחרונות הוכשרתי על ידי פרופ' אחינעם לב-שגיא וכיום עיסוקי המקצועי מתרכז במגוון הבעיות הוולו-וגינליות הכולל מצבי כאב וגרד כרונים, מחלות של עור הפות, הפרשות נרתיקיות וכאבים ביחסי מין. במקביל אני ממשיכה לעסוק בתחומים ייחודיים לאוכלוסיית הילדות והנערות כגון בעיות הקשורות במחזור הוסת, תסמונת השחלה הפוליציסטית, ואמצעי מניעה. 

אני עובדת בבית חולים הדסה הר הצופים, במרכז בריאות האישה של שירותי בריאות כללית בבית החולים שערי צדק ובמרפאה הפרטית.


ד״ר אושרית ברט שיינין

אני מומחית ברפואת נשים ועוסקת ברפואת הנרתיק והפות.

עבודתי הרפואית היא עבורי הזדמנות ללוות נשים ברגעים המשמעותיים של החיים שלהן, להעניק ידע וטיפול ולהשתדל להביא מרפא. לצד זאת רפואת נשים היא עבורי שליחות חברתית וקהילתית הנוגעת ליחס בין אשה לעצמה, לגופה ולמערכות יחסים.

אני בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. את הסטאז' סיימתי בהצטיינות בבית החולים קפלן, שם המשכתי להתמחות בגיניקולוגיה ומיילדות, אותה סיימתי בשנת 2018. במהלך ההתמחות עברתי הכשרה אצל פרופ' אחינעם לב שגיא בתחום רפואת הפות והנרתיק. נחשפתי לתחום מרתק, וסללתי את דרכי האישית. הקמתי את מרפאת עריה ולדן בבי"ח קפלן ברחובות, אני עובדת כרופאת נשים במרכז בריאות האשה של שירותי בריאות כללית בבית שמש ובמרפאה הפרטית. במקביל אני מרצה בגופים מקצועיים וקהילתיים בנושאי רפואת נשים, יחסי אישות ואמצעי מניעה.

תחום רפואת פות ונרתיק הוא תחום ייחודי. במסגרתו ניתן לסייע לנשים שסובלות שנים רבות מכאב המעיב על איכות חייהן ומשפיע על מערכות היחסים שלהן. תפיסתי המקצועית היא שכאבים ביחסים אינם גזירת גורל, גרד והפרשות הן תופעות שניתנות לטיפול באמצעות אבחון מדוייק וטיפול מותאם. כרופאה אני מאמינה בזכות של נשים על גופן, בזכותן למידע בנוגע למצבן הרפואי ובזכותן לבחור את ההליך הרפואי המתאים עבורן. כאשה אני מעמידה ערכים של של כבוד, סבלנות והקשבה במרכז הקשר שלי עם המטופלות.

אני מתגוררת בצור הדסה, נשואה ליהונתן ואמא ל-7 ילדים.


פיזיותרפיסטיות רצפת אגן


אירה קושניר

אירה היא פיזיותרפיסטית מוסמכת, בוגרת אוניברסיטת תל אביב, בעלת תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה. היא עוסקת בתחום שיקום רצפת האגן משנת 2000.

בשנת 2005 הקימה את תחום שיקום רצפת האגן במערך הפיזיותרפיה הצבאי במרפ"א מרכז.

אירה לימדה בבית הספר למאמנים במכון וינגייט, וממשיכה להעביר קורסים וסדנאות בתחום רצפת האגן לפיזיותרפיסטיות, לרופאות נשים ולמיילדות. 

אירה מטפלת בנשים הסובלות מהפרעות הקשורות לרצפת האגן, הכוללות:

  • כאבים בקיום יחסי מין
  • אי שליטה על סוגרים
  • תכיפות ודחיפות במתן שתן
  • צניחות אברי האגן
  • עצירויות
  • כאבי בטן ואגן
  •  שיקום לאחר ניתוחי בטן ואגן
  •  שיקום נשים לפני ואחרי לידה 

ליטל לסלו

פזיותרפיסטית, מומחית בתחום בריאות האישה.

בוגרת תואר ראשון בפזיותרפיה של אוניברסיטת בן גוריון (B.P.T) משנת 2015. תואר שני בבריאות הציבור (M.P.H) במסלול תזה של האוניברסיטה העברית בירושלים משנת 2022. 

בשנים 2017-2019 הוכשרתי כפיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן הנשית על ידי העמותה לפיזיותרפיה (קורס בסיסי, מתקדם ואנורקטלי), וכן עברתי הכשרות שונות בתחום.

מטפלת בנשים עם כאבים ביחסי מין, שיקום אחרי לידה, כאבי אגן כרוניים, תלונות אורינריות (דליפות שתן, דחיפות ותכיפות במתן שתן), תלונות אנורקטליות (דליפות גזים / צואה, עצירות כרונית), צניחות אברי האגן ועוד.

כחלק מהכשרתי לטיפול בנשים עם כאבים ביחסי מין למדתי רבות מפרופ' לב שגיא ואף ערכתי בהנחייתה מחקר בנושא.

מקבלת מטופלות בVClinic ובקליניקה בירושלים.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן